Ocenenia

Ocenenia - 1

APIMONDIA  je svetová včelárska výstava. Koná sa každé 2 roky vždy na inom svetadiele. Okrem prezentácie najnovších včelárskych technológií a vedeckého kongresu, je spojená aj s najprestížnejšou svetovou súťažou v mede, včelích produktov a produktov z medu, ako je napr. medovina.

Na apimondiách sme sa začali zúčastňovať len nedávno. Prvýkrát sme boli v roku 2013 v Kyjeve. A hneď sme získali zlatú medailu. To nás povzbudilo do ďalšej práce a odvtedy sa na súťažiach zúčastňujeme pravidelne. Naša včelárska farma získala na 5 svetových šampionátoch spolu už 38 medailí. V historických tabuľkách v počte medailí sme na 1.mieste.

Tu treba skromne poznamenať, že nie je to výsledok len našej práce. Med nevyrába včelár. Med je produktom prírody a včely. A keďže Slovensko má /zatiaľ/ krásnu a rozmanitú krajinu, včelám to umožňuje vyrábať z nektáru a medovice veľmi kvalitný med.

Samozrejme, treba k tomu aj trochu včelárskeho fortieľu.Starať sa o včely a preniesť výsledok ich práce – med a ďalšie včelie produkty – na Váš stôl. Sme radi, že našej včelárskej farme sa to darí a že môžeme prinášať Vám, naším zákazníkom, skvelé produkty svetovej kvality.

Pozrite si, ako išiel čas …

Nákupný košík