Orechy a sušené ovocie v mede

Zobrazujú sa všetky 3 výsledky

Orechy a sušené ovocie v mede – úžasná energetická lahôdka

Orechy a sušené ovocie v mede sú obľúbenou pochúťkou z niekoľkých dôvodov. Patrí k nim ľahká stráviteľnosť, keďže med je zložený najmä z cukrov fruktózy a glukózy, ktoré prispievajú práve k jeho rýchlej stráviteľnosti – a to znamená, že aj k rýchlemu získaniu energie pre organizmus. Orechy a sušené ovocie v mede sú teda zdravou a lahodnou maškrtou, ktorú si môže dopriať každý, či už v rámci raňajok, desiaty, sladkého dezertu po obede alebo pri olovrante. V našej ponuke nájdete lieskové a vlašské orechy a sušené ovocie v mede, ktoré balíme do pekného a praktického skleneného pohára. Túto milú, zdravú a chutnú maličkosť môžete pokojne podarovať namiesto čokolády či bonboniéry.

Orechy a sušené ovocie v mede a obsah prospešných látok

Orechy a sušené ovocie v mede sú spojením dvoch vitamínových bômb – orechov a medu. Ale pekne po poriadku. Med sa vyznačuje antibakteriálnym a protizápalovým účinkom. Je užitočným pomocníkom pri liečbe viacerých vírusových ochoreniach, obzvlášť pri prechladnutiach, chrípke, zápale ústnej dutiny či ochoreniach dýchacích ciest. Med zároveň posilňuje imunitný systém, podporuje trávenie a pôsobí upokojujúco na nervovú sústavu. Mnohým sa med osvedčil aj pri zjemnení popraskaných pier či zmiernení migrén. Ak k nemu pridáme orechy bohaté na nenasýtené mastné kyseliny, bielkoviny, zdravé tuky a vitamíny (najmä skupiny B), tak je zrejmé, že orechy a sušené ovocie v mede si môžete dopriať bez akýchkoľvek výčitiek.

Orechy a sušené ovocie v mede – zaujímavosti

Vedeli ste, že orech je na Kaukaze uctievaný ako posvätný strom? Alebo že orechy nie sú zeleninou a ani ovocím, ale patria do skupiny nepukavých suchých plodov vyznačujúcich sa tvrdým oplodím a po dozretí obsahujú minimum vody? Alebo že nie je (asi) náhoda, že vlašský orech na prvý pohľad pripomína ľudský mozog? Pretože vlašáky vďaka vitamínom B1, B6, C, E, F a P podporujú funkciu mozgu a osvedčili sa aj pri zmiernení depresií, nadmernej únavy, podráždenosti alebo stresu. Aj preto sú vlašské orechy považované za továreň na zdravie. Navyše, viaceré štúdie preukázali, že znižujú cholesterol aj riziko nadmerného zrážania krvi a sú ideálnou pochutinou pri podpore chudnutia a prevencii obezity. Doprajte si orechy a sušené ovocie v mede a skombinujte chutné supervitamínové pochutiny pochádzajúce z lona našej krásnej prírody (z ktorej pochádzajú aj naše ostatné produkty ako peľ, propolis či materská kašička).
Dobrú chuť.

Nákupný košík